سال نو میلادی مبارک

☃️امروز اول ژانویه شروع سال 2022 میلادی برابر با روز شنبه 11 دی ماه 1400 خورشیدی است.

????️اندکی درنگ می‌کنیم تا نگاهی کوتاه بیندازیم بر سال 2021 میلادی؛ سالی که سازمان ملل آن را سال “صلح و اعتماد” خوانده بود، اما همانند سال پیش از آن، با پاندمی کرونا و بروز جهش‌های نوپدید در این ویروس، به خاطر سپرده شد. در این میان، هرچند واکسیناسیون سراسری به اوج خود رسید، اما بسیاری جان خود را از دست دادند و هنوز هم سویه‌های جدید جان مردم جهان را تهدید می‌کند.

????️در سالی که گذشت، میلیون‌ها کودک به دلیل فقر و بیماری به گرسنگی حاد مبتلا شدند و برخی از آنها نیز ناگزیر به کارهای خطرناک و آسیب‌زا روی آوردند. یکی دیگر از رویدادهای مهم و تلخ در سال 2021 مربوط به کشور افغانستان بود که طی آن با حاکم شدن طالبان در این کشور، سیل عظیمی از مردم دست به مهاجرت دوباره زدند.

????️دبیرکل سازمان ملل متحد در بخشی از پیام خود به مناسبت سال 2022 به این نکته اشاره کرد که با وجود سپری شدن لحظات سخت بسیار، ولی می‌توان از فرصت‌هایی عالی جهت همبستگی استفاده کرد تا با اتحاد جمعی، راه‌حل‌هایی خلق کرد که به نفع همه مردم باشد.

????️ما نیز امیدواریم آرزوی صلح جهانی محقق شود، هر چند برخی از امیدها دور از دسترس به نظر می‌آید، اما حقیقت این است که انسان با امید و آرزوهایش، انگیزه زیستن و تداوم زندگی پیدا می‌کند. با آغاز سال میلادی، صلح و آرامش برای همه جهانیان و پیشرفت روزافزون برای بشریت آرزومندیم، سال 2022 شاد باد????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *