روز جهانی محیط زیست

???? بحران محیط زیستی این روزها بر هیچ‌کس پوشیده نیست، این بحران‌ها زندگی آیندگان را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد و حتی زندگی روی این کره خاکی را سخت یا غیر ممکن کند. حالا برای توجه بیشتر به این روز از سال ۱۹۷۴ روز جهانی محیط زیست جشن گرفته شد. این روز را از این روی انتخاب کردند که حداقل بهانه‌ای باشد که مردم به این روز توجه بیشتری داشته باشند و بتوانند آگاهی بیشتری از این موضوع کسب کنند و شاید بتوانند با رعایت مسائلی کمتر به این کره خاکی آسیب برسانند.

در حال حاضر جهان با معضلاتی مانند آلودگی هوا، آلودگی پلاستیکی، گرم شدن زمین و افزایش روز به روز سطح دریاها مواجه است که همواره دغدغه‌ی فعالان محیط زیست بوده است. این بحران‌های محیط زیستی اثرات جبران ناپذیری را بر روی کره زمین از جمله باران اسیدی، اسیدی شدن اقیانوس‌ها، بیابان زایی، نابودی جنگل‌ها و گرم شدن کره زمین و… خواهد داشت.

شعار امسال روز جهانی محیط زیست، بسیار بر حفظ و فعالیت مردم برای نگه‌داری محیط زیست تاکید دارد. (بازنگری، باز آفرینی و ترمیم) شعار امسال سازمان است. به این نکته نیز باید اشاره کنیم که افراد باید تصمیمات خود را بگیرند تا تغییرات بسیار جزئی در سبک زندگی خود بدهند چرا که برای حفظ محیط زیست این تغییرات لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *