روز دانش آموز

?طبق آمار اعلام شده، در سال تحصیلی جدید، با کاهش ۲۰ درصدی ثبت نام کودکان به مدرسه رو به رو بودیم، آماری که بخش زیاد آن به فشار اقتصادی افراد و شیوع ویروس کرونا مرتبط است.

?شیوع ویروس کرونا در این ۹ ماه، سرنوشت تحصیلی بسیاری از کودکان را به شکل دیگری رقم زد، کودکانی که با شرایط سخت فرهنگی و اقتصادی به مدرسه می‌رفتند تا کور سوهای امید را به شعله‌های آتش بدل کنند، اما جدای از مشکلات گذشته در تحمیل، شیوع ویروس و الزام بر استفاده از گوشی همراه در تدریس آنلاین مانع از حرکت برخی کودکان در این مسیر شد.

?در روز دانش آموز شاید بهتر است تا به کودکانی نظر کنیم که فشارهای اقتصادی به دلیل نیاز به تهیه‌ی گوشی برای شرکت در کلاس آنلاین مدرسه مانع از ادامه‌ی تحصیل آنها شده است، ترک تحصیلی که سرنوشت آنها را به کلی دگرگون خواهد شد.

?براساس قانون اطفال و نوجوانان که به تصویب رسیده، آموزش و پرورش موظف است در این مورد جمعیت 6 تا 18 سال را مورد بررسی قرار دهد، علاوه بر اینکه باید نرخ بازماندگی از تحصیل را منتشر، باید پیگیر این دانش‌‌آموزان هم باشد تا آنها را به روند آموزشی کشور بازگرداند.

?در مهر ماه سال جاری نشستی با موضوع “بازماندگی و طرد از تحصیل” با مدیریت پنل مریم آشور و سخنرانی فاطمه مقدسی و مهدی بهلولی انجام شد که متن کامل آن در لینک زیر قابل مشاهده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *