تلاش برای متوقف کردن کار کودکان

♨️به طور خلاصه و در سه سطح دلایل مختلفی که منجر به کار کودکان می شود ، چنین است:عوامل فوری (فوت یک نفر از والدین و در نتیجه نیاز شدید خانواده به درآمد اضافی)
عوامل اساسی (باور عموم بر این است که مناسب ترین کار برای دختران در خانه است،
یا پذیرفتن کار کردن کودکان فقیر به جای رفتن به مدرسه)
عوامل ساختاری یا ریشه ای که در سطح کلی اقتصادی یا اجتماعی رخ می دهند.
یک عامل فوری را می توان با عمل. کوتاه مدت رفع کرد، مثل فراهم کردن کمک مالی برای خانواده های نیازمند. در حالی که رفع دلایل ریشه ای به معنای ایجاد تغییراتی عظیم در نظم اقتصادی، در سطح بین المللی یا ملی است

♨️هیچ عملی به تنهایی، هر چقدر هم که با نیت خوب باشد، کار کودکان را متوقف نمی کند یا رنجی را که متحمل می شوند پایان نمی دهد. در عوض ما به یک مجموعه اقدامات هماهنگ نیاز داریم:
به کار گرفتن قوانین و سیاست های درست (و اطمینان از اینکه عموم مردم درباره آنها اطلاع دارند و دولت نیز اراده سیاسی برای اجرای آن ها را دارد)
مشخص کردن عوامل ریشه ای کار کودکان
جلوگیری از ترک تحصیل و ورود زود هنگام کودکان به بازار کار
مجموعه ای از فعالیت ها برای حفاظت از کودکانی که در حال حاضر کار می کنند، در برخی موارد برای حمایت از آنها و در برخی دیگر بازگرداندن آنها از کار که باعث آسیب دیدنشان شده است.

♨️اجرای یک مجموعه هماهنگ از فعالیت ها ، در همه زمینه های بهبود بخشی کودکانی تحت تاثیر محیط کلی که در آن رشد کرده اند، کاملا در جهت تاکیدات اخیر یونیسف قرار دارد. به هر حال سازمان های بسیاری درگیر هستند که هر کدام با جنبه های مختلفی از این مشکل سروکار دارند، و در برخی موارد رویکرد های متفاوتی را اتخاذ می کنند. یونیسف اعتقاد دارد که فراهم کردن حمایت عملی برای کودکان کار و جلوگیری از بدترین انواع سو استفاده از آنها، واقع گرایانه تر از تحریم به کار گیری کودکان زیر پانزده سال در همه انواع مشاغل است.

?منبع کتاب:
About end child exploitation

?ترجمه ای از « سبحان حمیدی» عضو هیات تحریریه انجمن پویش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *